Wpisy    Autorka    Rejestracja   
RSS blog   RSS komentarze  Stare, ale jare. Niestety, pełne wideo dawno zniknęło z sieci, ale nadal można się cieszyć dziesięciominutowym wyjątkiem z najlepszymi momentami.
Disclaimer: są w tym wideo i tekście pewne drobne zjazdy na handicapism w ramach zabiegu stylistycznego; nie podejmuję się ani krytyki ani obrony tychże, tłumaczyłam tak jak było.

* * *

Małżeństwo w Ameryce jest zagrożone, nie muszę wam tego mówić: mamy coraz więcej dzieci ze związków pozamałżeńskich. Nawet córka kandydata na stanowisko wiceprezydenta jest w ciąży, bez małżeństwa. W społeczności afroamerykańskiej coraz częściej spotyka się samotne matki. Instytucja małżeństwa jest zagrożona.

I istnieje tego zagrożenia wyraźna przyczyna. Istnieje powód, dla którego rozwody są coraz liczniejsze, a ludziom coraz trudniej utrzymać długotrwały związek. Mianowicie: nie chronimy świętości związku małżeńskiego. Nie szanujemy go już; nawet tym, którzy praktykują chory, nienaturalny styl życia, pozwalamy każdemu wziąć ślub, jakby gdyby byli zupełnie normalni. Mowa oczywiście o mańkutach.

Mańkut. Leworęczny. Te wybryki natury, margines ludzkiego społeczeństwa. Ci, którzy używają lewej ręki, tak jakby była równie dobra jak prawa. Choć wiemy z historii zachodniej cywilizacji, z nauk Kościoła, nawet z kultury Japońskiej, że na lewo znaczy niewłaściwie. A prawo jest prawe. To nie wymysły – nie wierzycie? Przejrzyjcie książki historyczne. Niektórzy z was zapewne są tak dobrze indoktrynowani przez lewacką agendę, że wręcz nie znacie własnej historii! Nie wiecie, że sinister - po angielsku złowrogi, złowieszczy – po łacinie znaczyło właśnie lewą stronę i lewą dłoń! Zaś dexter, dextrous, zręczny – rękę prawą. To wszystko fakty, nie wymysły. A ponieważ osoby leworęczne biorą śluby jakby to było na porządku dziennym, coraz więcej dzieci przyswaja sobie tę lewacką ideologię! Że lewe znaczy prawe! A potem zastanawiamy się wszyscy, skąd tyle huraganów na zachodnim wybrzeżu. To nic innego, jak gniew boży. Gniew, iż pozwalamy tym leworękim dewiantom zawierać małżeństwa. Nie tylko geje i lesbijki wyskakują z pomysłami, żeby brać śluby: leworęczni czynią to od prawie stu lat, a może nawet dłużej... czasem tuż pod naszymi nosami.

(…)

Jak rozumiem, mamy słuchacza na linii, Javiera z Fairfax. Witamy w Inside Scoop, Javier.

Hej. Yyy, ja jestem w sumie ciekawy, czy, no... czy wy tak na poważnie?

Co masz na myśli?

Serio myślisz, że leworęczni są jakimiś grzesznikami?

Javier, zachodnia cywilizacja uczy tego od lat, od wieków. Po twoim głosie zgaduję, że jesteś dość młody, więc może tego nie wiesz, ale przez dobry kawałek dwudziestego wieku dzieci uczono, by używały prawej ręki, nie lewej. To nie jest żadna nowość – „lewy” naprawdę znaczy „niewłaściwy”.

Okej. Czyli mówisz, że leworęczność to skrzywienie, tak?

To nienaturalne. Większość jest praworęczna nie bez powodu, prawda?

Okeej... bo... yyyy... to trochę brzmi jak szaleństwo...

Dlaczego?

No, mi się po prostu nie wydaje żeby byli jakoś szczególnie...

Ale to nienaturalne! Normalni ludzie... powiedz mi, Javier, jesteś prawo- czy leworęczny?

Jestem praworęczny, ale... no, jak ktoś się rodzi z jakąś, nie wiem, z ułomnością czy niepełnosprawnością, to też nie jest naturalne, ale...

Ale ja się zgadzam, absolutnie, to jest ułomność i utrudnia życie tak samo jak alkoholizm czy ślepota, głuchota, ale przecież pewne rzeczy można zmieniać. Dla przykładu, ktoś kto ma dysleksję może jak najbardziej nauczyć się pisać poprawnie. A osoba leworęczna może się nauczyć używać prawej ręki. Co więcej, jakieś sto lat temu każdy kto urodził się z tym problemem miał wręcz obowiązek się tego nauczyć! (…) Prawda?

Niby tak, ale... ja po prostu... no, po prostu uderza mnie to, że stawiasz tych ludzi jako takich strasznych grzeszników. Znaczy...

Ale to jest... to było nauczane w każdym kościele. Ja rozumiem, że Kościół staje się coraz bardziej liberalny, podąża za liberalnymi trendami (…), a potem w New York Times czytasz, że coraz mniej kościołów potępia i ściga leworęcznych, ale to nie znaczy że problem nie istnieje. Tylko dlatego że liberałowie mówią, że nie ma w tym nic złego nie znaczy, że masz ślepo za nimi podążać. Prawe jest prawe!

Ja, hmm... czyli tak. Uważasz że ci ludzie stanowią jakieś szczególne zagrożenie...?

Oczywiście! Chcesz żeby tacy ludzie uczyli twoje dzieci? Ba! - chcesz żeby twoje dzieci myślały, że nie ma znaczenia którą dłonią używają maszyn i narzędzi? Tak nie można! To ma olbrzymie znaczenie! Weź pierwsze z brzegu nożyczki, większość jest dla praworęcznych. Prowadząc samochód jedziesz prawą stroną jezdni. Jeśli piszesz prawą ręką, rozmazujesz tusz. To nienaturalne skrzywienie i mamy możliwość oduczania ludzi tej szkodliwej praktyki.

Yyyy, okej... hmm...

Javier, pozwól że zapytam inaczej. Czy popierasz prawo homoseksualistów do zawierania małżeństw?

Słucham?

Czy zgadzasz się, że homoseksualiści powinni mieć prawo zawierać małżeństwa?

Yyyy... no, akurat temu jestem przeciwny.

Przeciwny? Dlaczego? Przecież nie ma... jaka jest właściwie różnica między byciem leworęcznym a byciem gejem? Sądzisz że leworęczni powinni móc zawierać śluby choć praktykują i promują nienaturalne, skrzywione zachowania, ale geje i lesbijki już nie? Nie rozumiem.

* * *

Druga połowa wideo kontynuuje analogię, warto obejrzeć całość jeśli się włada językiem inglisz. (A jak ktoś nie włada a bardzo by chciał więcej, to niech da znać, to może będzie ciąg dalszy.)
_________________________
Autor: Nólanis
Kiedy: 2015-02-18, środa
Tagi:  ideolo, filler


Engine: Anvil 0.70   BS 2012-2017